W dniu 17 listopada 2010 roku odbyła się wycieczka do Poznania w ramach projektu Lubuska Szkoła Zawodów. Celem wycieczki było zwiedzanie dwóch hoteli oraz Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii.

Pierwszym miejscem, które obejrzeliśmy był hotel HP Park, położony nad jeziorem Malta. W hotelu zachwyciła nas świetna aranżacja sali restauracyjnej. Obiekt posiada przytulnie wyposażone pokoje. Kolejnym punktem była wizyta w WSHiG(Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii). Zjedliśmy tu wyśmienity lunch w ciekawie urządzonej restauracji filmowej.

Po krótkim spotkaniu z władzami uczelni udaliśmy się na pokaz gastronomiczno- barmański.

Skosztowaliśmy potrawę przygotowaną z homara, łososia, krewetek i pstrąga. Danie przygotowała dla nas absolwentka tej szkoły pochodząca z Kuby. Uzupełnieniem pokazu kulinarnego było efektowne sporządzanie drinków. W szkole tej przyjęto nas bardzo ciepło i obdarowano wieloma upominkami.

Następnym obiektem zwiedzanym przez nas był hotel Mercure. Zrobił on na nas ogromne wrażenie. Mieliśmy okazję obejrzeć i porównać pokoje o różnych standardach. Jednak najbardziej zachwycił nas apartament prezydencki, który upodobał sobie pan Aleksander Kwaśniewski za czasów, gdy pełnił funkcję prezydenta.

Koniec wycieczki umiliły nam zakupy w nowo wybudowanej galerii Malta.

Uczniowie klas hotelarskich. ;)