W naszej szkole tradycją są obchodzone każdego roku Otrzęsiny Klas Pierwszych, tak też stało się w środę (04.11). Rywalizacja toczyła się między klasami 1TG a 1TL. Uczniowie konkurowali ze sobą w ubijaniu piany, jedzeniu jabłka, przeciąganiu liny, śpiewali Kocią Piosenkę, poruszali się na terenie szkoły z mapą szukając skarbu, a także wiele, wiele innych.

Organizatorami tej jakże świetnej zabawy był Samorząd Uczniowski, który zadbał o dobrą muzykę i przebieg wykonywanych zadań. Po wyczerpującej rywalizacji pierwsze miejsce i tort otrzymała klasa gastronomiczna. Dziewczyny ze zwycięskiej drużyny twierdzą, iż impreza ta była potrzebna, by mimo ich zżycia się z sobą, mogli się jeszcze bardziej zintegrować. Powiedziały też, że nie liczy się rywalizacja, a dobra zabawa, która miała miejsce właśnie dzisiejszego dnia. Pani Wychowawczyni klasy gastronomicznej potwierdza ich wypowiedzi i dodaje, że razem świetnie się bawili. Najatrakcyjniejszą konkurencją dla Wioletty z klasy logistycznej było picie kisielu przez słomkę, a najbardziej zaciętą walką było przeciąganie liny. Mimo konkurowania ze sobą, obie klasy wyszły z hali sportowej z wielkimi uśmiechami na twarzy, wspominając dzisiejsze ich święto.

KG