Paulina Gawlik z kl. II TOG brała udział w finale VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy.

Etap finałowy  odbył się dniu 3.03.2020 w auli Politechniki Białostockiej. Olimpiada Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy zorganizowana została przez Centrum Kształcenia Ustawicznego  w Białymstoku.

Celem Olimpiady było m.in.:

1) doskonalenie umiejętności poruszania się na krajowym oraz europejskim rynku pracy,

2) popularyzacja wśród młodzieży wiedzy o polskimi europejskim rynku pracy oraz systemach kształcenia zawodowego w różnych krajach,

3) rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie wykraczającym poza ścisłe ramy programowe wiedzy o polskim i europejskim rynku pracy, poszerzanie ich wiedzy o zawodach, specjalnościach, poszukiwanych kwalifikacjach oraz kształcenie umiejętności praktycznego wykorzystania tej wiedzy,

4) popularyzowanie wśród młodzieży alternatywnych metod rozstrzygania sporów (m.in.: mediacji, arbitrażu), którymi można posłużyć się przy ugodowym rozwiązywaniu problemów na linii pracodawca-pracownik.

Paulinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.