07.06.2019 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 włączył się do IV edycji ogólnopolskiej akcji, której celem jest promocja czytelnictwa i książek  oraz inicjowanie „mody na czytanie”.  O godzinie 10.00 w szkołach, bibliotekach, instytucjach kultury ustanawiany był  rekord czytania w jednym momencie.

Imprezę szkolną zaczęła Pani Dyrektor Iwona Małczak fragmentem „Początku” Dana Browna. Następnie nasz najmłodszy gość, uczennica klasy czwartej Szkoły Podstawowej
w Nowym Miasteczku, przeniosła nas w czasy dzieciństwa za sprawą zabawnych „Przygód Mikołajka”. Młodzież i nauczyciele czytali powieści, od światowej klasyki kryminału, sensacji i fantasy po polską literaturę współczesną. Henryk Sienkiewicz przekonywał, że  „gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie - w każdym razie wygra".  Wspólnym czytaniem zamanifestowaliśmy, że książka  może być przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu i warto spakować ją do wakacyjnego plecaka.

Galeria: