Z początkiem kwietnia w klasie Pani Jolanty Kopeć - nauczyciela przedmiotów zawodowych logistycznych - ruszyła akcja "STREFA BEZ SMARTFONÓW". Celem inicjatywy jest poprawa warunków nauczania w czasie trwania lekcji -  spokój poprawia koncentracje ucznia jak i nauczyciela.
Inicjatywa prowadzona jest obecnie w sali nr 1 i cieszy się poparciem wśród młodzieży. Każdy kto  zechce przyłączyć się do akcji, powinien przed lekcją zostawić swój telefon w wyznaczonym do tego pojemniku, który jest oznaczony i znajduje się w widocznym miejscu. Po zakończonych zajęciach lekcyjnych uczniowie którzy "zdeponowali" telefon - smartfon, zgłaszają się po niego do nauczyciela, a w czasie zwracania telefonów nikt nie opuszcza sali, dopóki wszyscy nie potwierdzą że mają już swoje telefony.
Dodatkową zachętą do "porzucenia" na czas lekcji swoich ulubionych gadżetów  jest to, że uczniowie którzy oddają swoje telefony otrzymują plusy. Jeżeli uczeń uzbiera odpowiednią ilość plusów otrzymuje ocenę bardzo dobrą z aktywności.

Zapraszam wszystkich uczniów (a także nauczycieli) do wzięcia udziału w akcji.

Jolanta Kopeć

Poniżej do pobrania szablon komunikatu do wywieszenia na drzwiach klasy:

TABLICZKA 1

TABLICZKA 2