W dniu 07.10.2015 odbył się pierwszy etap szkolny VIII Ogólnopolskiej Olimpiady logistycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Pawła II w Nowej Soli, którym brali udział uczniowie klas II, III i IV Technik Logistyk. Olimpiada co roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

Dzięki owocnej współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu od 8 lat, młodzież ucząca się w Technikum Logistycznym może dobrze wybrać swoją drogę kariery zawodowej.

Udział i zaangażowanie w przygotowania do Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej uczniów, pokazuje jak ważne jest poszerzanie  wiedzy i umiejętności z zakresu logistyki i spedycji.  Wygrana w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej daje możliwości studiowania na prestiżowej uczelni jaką jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, co jest dodatkową motywacją do pozyskiwania nowoczesnej wiedzy logistycznej.

W trakcie przygotowań do Olimpiady uczniowie wzbudzają w sobie chęć i motywację do nauki doskonałego zawodu logistyka/ spedytora.

Uważam, że warto, aby uczniowie brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej, ponieważ:

• uczniowie mogą sprawdzić poziom zaawansowania swojej wiedzy na tle innych uczniów,
  • uczniowie mogą sprawdzić poziom zaawansowania swojej wiedzy na różnych etapach czteroletniej edukacji,
  • mogą nauczyć się nowych zagadnień związanych z zawodem logistyka, spedytora, przygotowując się do olimpiady.

Uczeń klasy II Technik Logistyk Łukasz Maciejewski stwierdza:

„ Uważam, że warto brać udział w Olimpiadzie Logistycznej, ponieważ płyną z tego korzyści min., możemy sprawdzić poziom zaawansowania swojej wiedzy na tle innych uczniów, możemy nauczyć się nowych zagadnień związanych z naszym zawodem, przygotowując się do olimpiady oraz wygrać bardzo ciekawe nagrody lub nawet zdobyć stypendium na studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.”

Zwyciężczyni pierwszego etapu VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej Paulina Górska z klasy II Technik Logistyk, potwierdza zdanie kolegi i dodaje, że aby wygrać trzeba chcieć zdobywać wiedzę i umiejętności, da to sukces w przyszłości.

Paulina Górska brała udział w drugim etapie międzyszkolnym  VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Gratulujemy!!!

Voletta Cichomska – Capińska