Wycieczka dydaktyczno-krajoznawcza do Drezna w ramach projektu Lubuska Szkoła Zawodów.

Realizacja Projektu powoli zbliża się do końca , ale ciągle jeszcze nie brak ciekawych przedsięwzięć. W ubiegłym tygodniu , 10 maja trzydziestoosobowa grupa uczniów z ZSP nr 4 uczących się języka niemieckiego, wybrała się na jednodniową wycieczkę dydaktyczną do stolicy Saksonii .Wyjazd był podsumowaniem zajęć wyrównawczych z języka niemieckiego a także nagrodą dla uczniów , którzy zaprezentowali swoje piękne prace plastyczne na wystawie „ Wielkanocne atelier „ .Wyruszyliśmy z Nowej Soli rankiem, po drodze zatrzymaliśmy się na terenach po byłych kopalniach odkrywkowych, które są zamieniane obecnie na tereny rekreacyjne. Drezno powitało nas piękną słoneczną pogodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pałacu i ogrodów pobliskiego Pilnitz , potem wróciliśmy do centrum miasta , gdzie zachwyt wzbudził barokowy zespół pałacowy Zwinger, kiedyś siedziba władców Saksonii, dziś muzeów i galerii. Zakończyliśmy pobyt odwiedzinami w Muzeum Higieny, pełnym eksponatów do interaktywnej zabawy. Jeden dzień to bardzo mało aby poznać to przepiękne miasto, ale każdy z uczniów przywiózł ze sobą z pewnością odrobinę niezwykłej atmosfery jaka panuje na ulicach Drezna.

ka