W ramach corocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. W spotkaniu, które odbyło się 15.03.2017 r.  uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Tematyka dotyczyła cyberprzemocy, która w dobie intensywnego rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych jest poważnym zjawiskiem dotykającym dzieci i młodzieży.

Nasi goście uświadamiali, jakie kroki należy podejmować w sytuacji ofiary, świadka lub sprawcy. Szczególny nacisk położono na problem odpowiedzialności karnej związanej z cyberprzestępczością.

Poniżej umieszczone zostały materiały dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu, przeznaczone dla młodzieży oraz rodziców.

1. Stop cyberprzemocy ! Informacje dla rodziców

2. Aplikacje mobilne