W mroźny piątkowy dzień 3 grudnia, Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu odwiedzili uczniowie trzeciej i czwartej klasy o profilu technik logistyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Nowej Soli. Wizyta zaplanowana została w ramach projektu unijnego realizowanego przez szkołę, a udział w niej wzięło 35 uczniów.

Warunki pogodowe, które w nocy z 1 na 2 grudnia sparaliżowały komunikacyjnie Poznań – były nieco lżejsze w dniu wycieczki, ale Nowosolanie nie mieli łatwo, by dotrzeć do WSL. Gości przywitał Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Uczelni, który przygotował dla uczniów prezentację na temat Wyższej Szkoły Logistyki. Nowosolanie poznali możliwości, jakie otwierają się przed studentami i absolwentami poznańskiej Uczelni, a także szczegółowo zapoznali się z jej strukturą i aktywnością poszczególnych grup studenckich.
Kolejnym punktem wizyty uczniów z Nowej Soli było spotkanie z Kanclerzem WSL doc. dr inż. Ireneuszem Fechnerem, który wygłosił wykład pt. „Logistyka u progu XXI wieku”. Kanclerz w barwny i interesujący sposób zaprezentował najważniejsze wydarzenia ostatniej dekady oraz wyzwania jakie stały przed logistyką w tym okresie.

Trzecim prelegentem był Artur Olejniczak – pracownik Działu Upowszechniania Wiedzy Instytutu Logistyki i Magazynowania oraz absolwent WSL. Artur zapoznał gości z możliwościami pozyskiwania wiedzy z mediów ILiM, założyciela Uczelni. Po tym spotkaniu goście mieli okazję zwiedzić Krajowe Laboratorium RFID, w którym Marcin Nowaczyk z ILiM pokazał na czym polega ta nowoczesne technologia wykorzystywana w identyfikacji towarów.Po zajęciach zaplanowanych w Wyższej Szkole Logistyki – uczniów z Nowej Soli zabrano do Kompanii Piwowarskiej, gdzie w Centrum Wycieczkowym mieli okazję poznać proces produkcji piwa od strony logistycznej. Wycieczka zrobiła na gościach ogromne wrażenie.„Mało brakowało, a nie udałoby się zabrać Nowosolan do Kompanii Piwowarskiej – mówi Wojciech Zalewski, który jechał z gośćmi do KP – wszystkiemu winna pogoda. Rano otrzymałem telefon z Centrum Wycieczkowego KP, że w tym nagłym ataku zimy wszyscy przewodnicy się pochorowali i będziemy musieli odwołać wizytę. Jednak dzięki zaangażowaniu studentki WSL, która pracuje w tym centrum – udało się w trybie nadzwyczajnym znaleźć przewodnika