Jak optymalnie obsłużyć wymagającego klienta? Jak zachować przy tym bezpieczeństwo i wysoką jakość usług? Tego i wiele więcej dowiedzieli się uczestnicy konferencji pt. „Transporters – bohaterskie zmagania logistyka”, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki oraz firmę PEKAES SA.

Ponad czterystu uczestników – studentów i uczniów szkół średnich, min. z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Pawła II z Nowej Soli, porwała tematyka funkcjonowania branży transportowej. Dnia 23 września, w Wyższej Szkole Logistyki gościli eksperci w tej dziedzinie – menedżerowie operacyjni z firmy PEKAES i SPEDCONT, którzy szczegółowo omówili swoje codzienne wyzwania, trudności i zawodowe zwycięstwa. W WSL wystąpili: Maja Kuryłło ­ Dyrektor Personalny, Kajetan Jagłowski ­ Dyrektor Spedycji Morskiej i Lotniczej, Dariusz Czech ­ dyrektor Spedycji Całopojazdowej Krajowej, Łukasz Sadowski ­ Dyrektor Drobnicy Krajowej oraz Ireneusz Marczak, Menedżer ds. Operacyjnych SPEDCONT. transportu, dla każdego z nich logistyka to sztuka rozwiązywania problemów. To poszukiwanie rozwiązań – optymalnych dla klienta i dla firmy. W rolę poszukiwaczy mieli okazję wcielić się także uczestnicy konferencji. W formie otwartej debaty, pod okiem dyrektorów, młodzi logistycy proponowali rozwiązania dla wymagającego klienta, który planował transport hiszpańskich płytek ceramicznych. Optymalną drogę i sposób obsługi wspólnymi siłami znaleźli uczniowie, dyrektorzy oraz redaktor Adam Błuś, który wcielił się w Każdy z prelegentów odpowiada w firmie za inny rodzaj Rozwijające doświadczenie, które w krótkim czasie zobrazowało, jak wygląda codzienne funkcjonowanie globalnego operatora logistycznego wzbudziło ogromne zainteresowane uczestników. Aktywność uczniów, proponowane przez nich optymalizacje i pomysły zostały nagrodzone przez firmę PEKAES, min. uczennica Wioletta Kośmidek z III klasy Technikum Logistycznego ZSP nr 4 z Nowej Soli, a fakt, że całość obserwowała Dyrektor Personalna firmy, z pewnością wpłynął korzystnie na elokwencję i zaangażowanie przyszłych logistyków. jako istotne podkreśliła Maja Kuryłło, Dyrektor Personalny, omawiając warunki rekrutacyjne, jakie stawia przed kandydatami PEKAES. Co ważne dla uczestników spotkania, firma otwarta jest na osoby początkujące w branży logistycznej, które w PEKAESIE mogą stawiać swoje pierwsze zawodowe kroki i uczyć się od najlepszych. „Konferencja to ponad trzy godziny dzielenia się doświadczeniem, intensywne, pełne ciekawostek wystąpienia i wiedza, której próżno szukać w szkolnych podręcznikach – podsumowuje Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Cieszymy się, że w konferencjach z cyklu Logmeeting tak Ambicja i zaangażowanie to cechy, które w swym wystąpieniu chętnie i licznie biorą udział eksperci z firm partnerskich. Ich zaangażowanie to inwestycja w przyszłość logistycznej kadry w Polsce.”
szereg przedsięwzięć na rzecz jakości kształcenia i upowszechniania praktycznej wiedzy logistycznej. Również Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ma w planie nawiązać współpracę z firmą PEKAES. Obecnie PEKAES jest jednym ze sponsorów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej oraz członkiem Klubu Partnera WSL. Konferencje z cyklu Logmeeting – spotkania i warsztaty w WSL organizowane są z myślą o początkujących logistykach – uczniach szkół średnich, kształcących w zawodach technik logistyki technik spedytor oraz studentach. Celem spotkań z praktykami jest popularyzacja logistyki i zwiększanie motywacji do zdobywania wiedzy w tej dziedzinie. W spotkaniach biorą udział specjaliści i menedżerowie, którzy dzielą się swym doświadczeniem i inspirują młodych ludzi do rozwoju w wymarzonym zawodzie.

Violetta Cichomska­ Capińska