A a
 • Szkoła w wiosennej odsłonie ... w obiektywie Karoliny i Przemka

  Szkoła w wiosennej odsłonie ... w obiektywie Karoliny i Przemka

 • Certyfikat - Zadowolony konsument

  Certyfikat - Zadowolony konsument

 • Kolejne ważne wyróżnienie dla naszej szkoły

  Kolejne ważne wyróżnienie dla naszej szkoły

 • VII MIĘDZYNARODOWY KONKURS ARTYSTYCZNY im. Włodzimierza Pietrzaka

  VII MIĘDZYNARODOWY KONKURS ARTYSTYCZNY im. Włodzimierza Pietrzaka

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Wolontariat

Egzaminy

Projekty

Współpraca

 • JS Strzelec
 • WKU ŻAGAŃ
 • WSZ W GŁOGOWIE
 • PWSZ
 • MWSL
 • WSL
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjnym prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przy współpracy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - „Włącz się! Młodzi i media”. Celem podejmowanych działań było kształtowanie postawy świadomego i krytycznego odbiorcy mediów oraz nabycie umiejętności tworzenia komunikatów medialnych: realizacja filmów, publikowanie w sieci. 

Uczestniczyliśmy w akcjach medialnych: „Zmiany mediów, zmiany świata”, „Zwiastun książki”. Webinaria z ekspertami stanowiły okazję do odkrycia nowych narzędzi oraz doskonalenia techniki tworzenia własnych materiałów.

W ramach programu grupa uczniów (Karolina Gleń, Marta Hołowko, Szymon Oberda 

i Przemysław Przybyła) wzięła udział w kursie na platformie internetowej. Podczas trwających trzy miesiące zajęć on-line młodzież, przy wsparciu mentora,  doskonaliła swoje umiejętności w zakresie wyszukiwania i selekcji informacji, bezpieczeństwa w sieci, języka mediów, prawa autorskiego. Wspólne działania i zaangażowanie zaowocowały odkryciem nowych możliwości, animacją środowiska szkolnego i lokalnego. 

Udział w projekcie został zwieńczony przygotowaniem filmu  „Siedlisko – nasza Mała Ojczyzna”. Przeprowadzona przez uczniów diagnoza społeczna pokazała,  jak ważne jest promowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego. 

 

FILMY


Dane adresowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 "Spożywczak"

ul. Wojska Polskiego 106
67-100 Nowa Sól

województwo lubuskie
NIP 925-14-51-644
REGON 000186507

Dojazd