Według Wisławy Szymborskiej „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

27 października, w naszej szkole do czytania przekonywał nas Krzysztof Koziołek – pisarz dziennikarz, wydawca, laureat Lubuskiej Nagrody Literackiej.

Podczas spotkania nasz gość w barwny sposób (szczególne zainteresowanie wzbudził niecodzienny płaszcz) zachęcał do czytania książek, które poza wszelkimi innymi zaletami, jak podkreślał, przyczyniają się do rozwijania  logicznego myślenia. Autor zaprezentował swoje powieści, m.in.: „Premier musi zginąć”, „Bóg nie weźmie w tym udziału”, „Operacja Aksamit”, „Furia rodzi się w Sławie”, „Ława przysięgłych”, „Święta tajemnica” oraz „Miecz Zdrady”, za którą został zgłoszony do Paszportu Polityki 2010 i nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. Odpowiednio przygotowana scena potęgowała aurę tajemniczości i zagadki, które są nieodłącznymi elementami w powieściach pisarza. Jest on uznawany za polskiego przedstawiciela nurtu kryminału skandynawskiego. Czym charakteryzuje się ten nurt ? Po odpowiedź zapraszamy do biblioteki szkolnej ! :)