Dnia 14.06.2016 r.  odbył się uroczysty finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Książki w obiektywie”, którego organizatorem była nasza szkoła, pod patronatem Starosty Nowosolskiego oraz  Miejskiej  Biblioteki Publicznej w Nowej Soli.

Celem konkursu było promowanie zainteresowania czytelnictwem, propagowanie sztuki fotografowania, jako jednej z form artystycznego wyrazu oraz integracja placówek oświatowych i instytucji kultury w rozwijaniu zainteresowań młodzieży, wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych. 17 uczestników ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu nowosolskiego wprowadziło nas do magicznego świata książek i fotografii. Komisja Konkursowa dokonała oceny prac biorąc pod uwagę zgodność pracy z tematem konkursu, innowacyjność, siłę przekazu, pomysłowość oraz estetykę pracy. Imprezie towarzyszyła wystawa fotografii wszystkich uczestników.

Laureaci konkursu:

I miejsce

Karolina Gleń – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 4 „Spożywczak”, Nowa Sól, „Dziewczynka  z zapałkami”, opiekun - Pani Magdalena Kubów

II miejsce  - ex aequo

Roksana Winiarska – Publiczne Gimnazjum nr 3, Nowa Sól - „Pokusa nie do odparcia”, opiekun - Pani Beata Kotecka

Patrycja Lazarowska – Publiczne Gimnazjum nr 1, Nowa Sól - „Czytanie doda Ci skrzydeł”, opiekun - Pani Janina Pawłowska

III miejsce - ex aequo

Natalia Moskwa – CKZiU „Elektryk” Nowa Sól - „Czytać każdy może”, opiekun - Pani Urszula Chorążyk

Karolina Pusiewicz  – Publiczne Gimnazjum nr 3, Nowa Sól, „Książka bramą do świata wyobraźni”,  opiekun - Pani Beata Kotecka

Adrianna Rojek Publiczne Gimnazjum  w Zespole Placówek Oświatowych w  Siedlisku -
„Z książką mi po drodze”, opiekun – Pani Magdalena Rojek

Wyróżnienia: