3 marca 2016 roku, w Szkolnym Centrum Informacji odbył się konkurs czytelniczy „Pisarze znani i nieznani”.

Taka forma promowania czytelnictwa zainspirowana została Międzynarodowym Dniem Pisarzy ustanowionym w 1984 roku przez PEN Club - Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy. Nazwa organizacji  pochodzi od pierwszych liter słów: poets, essayists, novelists – poeci, eseiści, powieściopisarze, tworząc jednocześnie słowo pen - pióro. Jak czytamy na internetowej stronie polskiego PEN Clubu, zrzeszenie to opowiada się za swobodną wymianą twórczości, przeciw antagonizmom narodowym, klasowym, rasowym oraz dyktaturom i cenzurze. Celem stowarzyszenia jest także promowanie przyjaźni i intelektualnej współpracy pomiędzy pisarzami i pisarkami, obrona wolności słowa oraz rozwój społeczności pisarek i pisarzy na całym świecie. Polski oddział założył Stefan Żeromski w roku 1925, on także sprawował funkcję pierwszego prezesa.

Wracając do naszego konkursu był on okazją do sprawdzenia swojej wiedzy na temat pisarzy  polskich i zagranicznych oraz ich twórczości. Poza tym miał na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych, a większość dzieł autorów wymienionych w zadaniu konkursowym jest dostępna w bibliotece szkolnej. Laureatami konkursu zostali:

Czwartkowe spotkanie w bibliotece zilustrowała wystawa karykatur pisarzy polskich autorstwa Eryka Lipińskiego (1908-1991) - karykaturzysty, satyryka, dziennikarza, grafika, autora plakatów i ilustracji książkowych, tekstów kabaretowych i felietonów oraz scenografa.Tego dnia upamiętniliśmy także dwoje twórców światowej literatury – Nelle Harper Lee i Umberto Eco.