18 listopada, jak co roku odwiedziły nas panie Mariola Poźniak i Magdalena Karpińska z SANEPID-u. Tradycyjnie klasy trzecie zostały zapoznane z przykrą tematyką raka piersi.

Ten skierowany do młodzieży program profilaktyczny nie ma na celu straszyć lecz uświadamiać, uczyć i w konsekwencji zapobiegać śmierci kobiet i mężczyzn z powodu tej choroby. W dzisiejszych czasach nowotwór wcześnie wykryty jest w 100% wyleczalny. Uczniowie nie tylko zapoznali się z wiedzą na temat przyczyn powstawania raka, sposobu samokontroli oraz statystyk dotyczących występowania nowotworów ale mogli też praktycznie nauczyć się techniki badania piersi. Na specjalistycznych fantomach mogli poznać jak i gdzie można wyczuć guza by podczas samokontroli wiedzieć czego szukać i NIE ZNALEŹĆ.