A a
 • Szkoła w wiosennej odsłonie ... w obiektywie Karoliny i Przemka

  Szkoła w wiosennej odsłonie ... w obiektywie Karoliny i Przemka

 • Certyfikat - Zadowolony konsument

  Certyfikat - Zadowolony konsument

 • Kolejne ważne wyróżnienie dla naszej szkoły

  Kolejne ważne wyróżnienie dla naszej szkoły

 • VII MIĘDZYNARODOWY KONKURS ARTYSTYCZNY im. Włodzimierza Pietrzaka

  VII MIĘDZYNARODOWY KONKURS ARTYSTYCZNY im. Włodzimierza Pietrzaka

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Wolontariat

Egzaminy

Projekty

Współpraca

 • JS Strzelec
 • WKU ŻAGAŃ
 • WSZ W GŁOGOWIE
 • PWSZ
 • MWSL
 • WSL
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Miesiąc Listopad w Spożywczaku upłynął pod hasłem Polska nasza duma.  Działo się naprawdę dużo, a zaangażowanie uczniów we wszystkie wydarzenia potwierdziło, że nasza młodzież czuje ducha patriotyzmu. 

Akademia z okazji obchodów Święta Odzyskania Niepodległości przygotowana przez SU i klasę wojskową, na której mieliśmy przyjemność gościć p. Ł. Wojewódzka i p. B. Sadową wzbudziła ogromne emocje wśród wszystkich uczestników- pojawiły się nawet łzy wzruszenia, a wymowna cisza podczas akademii pokazała jak poważnie traktujemy losy z kart historii naszego kraju.

Konkurs piosenki patriotycznej pokazał dużą wrażliwość wykonawców, o czym świadczył dobór piosenek- w repertuarze pojawiły się różnorodne utwory od Roty po współcześnie wykorzystywane w dziełach filmowych utwory z Miasta 44.

Całodniowa warta szkolnych „Strzelców” oraz klasy wojskowej przy fladze narodowej w holu głównym podkreśliła szacunek do symboli narodowych.

Ułożenie flagi naszego kraju z biało-czerwonych kartek przy udziale społeczności uczniowskiej to kolejny znaczący punkt na liście listopadowych wydarzeń. 

Nie zabrakło również pokazu umiejętności naszych szkolnych Strzelców, którzy zaprezentowali się w zatrzymaniu pojazdu,  pierwszej pomocy pola walki i udzielaniu pierwszej pomocy cywilnej z wykorzystaniem deski i kołnierza ortopedycznego  oraz worka samorozprężalnego. 

22 listopada gościliśmy niesamowite osoby. Dzięki wygranej w konkursie internetowym naszą szkołę odwiedzili: pan płk. Piotr Gąstał były dowódca JW GROM oraz autorzy książki „Trzynaście moich lat w JW GROM”: st. chor. sztab. Andrzej K. „Kisiel” były operator jednostki i p. Marcin Rak. Podczas prelekcji mieliśmy możliwość obejrzeć niepublikowany film o GROMie, uczestniczyć w dyskusji, zdobyć autografy obu Panów i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. 

Poza wyżej wymienionymi zdarzeniami w Listopadzie pojawiły się też konkursy plastyczne, historyczne o tematyce narodowej. Cieszymy się ogromnie, że wszystkie te zdarzenia spotkały się z dużym entuzjazmem ze strony całej społeczności szkolnej.

FILMY


Dane adresowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 "Spożywczak"

ul. Wojska Polskiego 106
67-100 Nowa Sól

województwo lubuskie
NIP 925-14-51-644
REGON 000186507

Dojazd