A a
 • Szkoła w wiosennej odsłonie ... w obiektywie Karoliny i Przemka

  Szkoła w wiosennej odsłonie ... w obiektywie Karoliny i Przemka

 • Certyfikat - Zadowolony konsument

  Certyfikat - Zadowolony konsument

 • Kolejne ważne wyróżnienie dla naszej szkoły

  Kolejne ważne wyróżnienie dla naszej szkoły

 • VII MIĘDZYNARODOWY KONKURS ARTYSTYCZNY im. Włodzimierza Pietrzaka

  VII MIĘDZYNARODOWY KONKURS ARTYSTYCZNY im. Włodzimierza Pietrzaka

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Wolontariat

Egzaminy

Projekty

Współpraca

 • JS Strzelec
 • WKU ŻAGAŃ
 • WSZ W GŁOGOWIE
 • PWSZ
 • MWSL
 • WSL
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

1 maja 2017r. 20 uczniów z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych ZSP 4 w Nowej Soli rozpoczęło czterotygodniową praktykę zawodową w Lipsku w ramach projektu Erasmus+. Na bazę szkoleniową wybrano dziesięć zakładów gastronomicznych położonych w centrum Lipska - Zuckerhut, Restaurant Thuringer Hof, Eisbar Pinguin, Gaststatte Glashaus im Clarapark, Pizzeria Adria, A&O Hostel, Hotel Five Elements oraz Stadtische Altenpflegeheime Leipzig.

Opiekę nad projektem ze strony niemieckiej sprawuje dr Maria Peter z Domu Europejskiego w Lipsku. W opiece nad młodzieżą pomaga Christian Dietz.

Uczestnicy projektu zetkną się z zupełnie innymi realiami rynku pracy, innymi formami i sposobami funkcjonowania zakładów gastronomicznych niż w Polsce. Udoskonalą praktyczną znajomość języka niemieckiego branżowego. Zapoznają się z różnymi systemami wyżywienia gości ze szczególnym uwzględnieniem kuchni niemieckiej, włoskiej, francuskiej i cateringu. Poznają nowe wyposażenie i nowe trendy w gastronomii otwartej i zamkniętej. Na koniec stażu otrzymają certyfikaty partnera niemieckiego i polskiego, potwierdzający zrealizowane szkolenie i określający nabyte umiejętności.

Pobyt stażowy uczestników w Niemczech to nie tylko praca. W dni wolne będą poznawać atrakcje Lipska. Czekają ich również zajęcia z języka branżowego niemieckiego w postaci konwersacji pierwszego kontaktu. 

Pierwsze atrakcje już za nimi. Poznali centrum miasta i odbyli niezapomnianą podróż łodzią po kanale Karl-Heine. Kolejne dni wolne spędzą na zwiedzaniu miasta, wizycie w  Zeitgeschichtliches Forum, czyli w Muzeum Historii Najnowszej i filharmonii.

 

FILMY


Dane adresowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 "Spożywczak"

ul. Wojska Polskiego 106
67-100 Nowa Sól

województwo lubuskie
NIP 925-14-51-644
REGON 000186507

Dojazd