31 maja, jak co roku obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA. W tej jakże potrzebnej akcji wraz z SANEPiD- em i młodzieżą z innych szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział nasi uczniowie.

Weronika, Wioletta, Fabian i Mateusz z klasy I TL, w strugach deszczu przekonywali napotkanych palaczy by rzucili ten zabójczy nałóg i przerzucili się na owoce. Niepalących przechodniów i tych, którzy już rzucili nałóg palenia, w nagrodę za rozsądną postawę częstowali jabłkiem.
W naszej szkole również zwróciliśmy uwagę na ten palący problem. Dziewczyny rozdawały ulotki i przygotowały rekwizyty uświadamiające młodzieży co robią ze swoim zdrowiem i życiem paląc papierosy.
Paląc jedną paczkę dziennie, za 14 zł - rocznie puszczasz z dymem ponad 5 000 zł. Pomyśl ile przyjemności Cię omija z tego powodu, ile tracisz? - pieniądze, zdrowie, urodę i życie.