W ubiegłym tygodniu /19-22 kwietnia/ do Hanoweru, stolicy kraju związkowego Dolna Saksonia, udała się z wizytą studyjną dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „Spożywczak” w Nowej Soli, Pani Iwona Małczak.

Do wyjazdu doszło na zaproszenie kierownictwa szkoły Berufsbildende Schule Handel der Region Hannover po wcześniejszym spotkaniu nauczycieli obu szkół na giełdzie kontaktów „ Szkoła szuka Schule”, zorganizowanej przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży i Gustav Stresemann Institut w Bad Bevensen. Celem wizyty była obserwacja rozwiązań dotyczących szkolnictwa zawodowego, które w Niemczech funkcjonuje doskonale, zwłaszcza jeśli chodzi o współpracę z pracodawcami . Ponadto obie szkoły zadeklarowały chęć wymiany uczniów na praktyki zawodowe i wymiany międzykulturowe. Goście mieli okazję wziąć udział w lekcji logistyki, obejrzeć magazyny „Rossmana” zakładu współpracującego ze szkołą. We wrześniu do Nowej Soli przyjadą z rewizytą przedstawiciele ze szkoły w Hanowerze , planowane jest podpisanie umowy o współpracy. Otworzy to nowe możliwości kształcenia zawodowego naszych uczniów, możliwości dodatkowej nauki języka obcego.