10 grudnia 2015 r. w całej Europie odbył się Europejski Dzień Prawnika poświęcony tematyce wolności słowa.

Tegorocznym tematem Europejskiego Dnia Prawnika jest wolność słowa. Prawnicy zwracają uwagę, że konieczność poszanowania tego prawa stała się szczególnie istotna w kontekście przeprowadzonych na początku tego roku zamachów na satyryczne czasopismo Charlie Hebdo w Paryżu, w którym zginęli niewinni ludzie. Wydarzenia te zmusiły do zastanowienia się nad tym, gdzie leży granica pomiędzy prawem do wyrażania swoich myśli oraz prawem do poszanowania cudzych poglądów i wyznania.
W naszej szkole w tym dniu, młodzież miała okazję spotkać się z p. mecenas Iwoną Sondej - Barrigą, która poprowadziła lekcje o roli prawników w ochronie praw podstawowych każdego obywatela, w tym prawa do wolności słowa, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki przestrzegania tego prawa w Internecie. Młodzież dowiedziała się również o granicach swobody wypowiadania swoich poglądów czy ocen, co niektórym uzmysłowiło jak łatwo można przekroczyć granice prawa a przede wszystkim skrzywdzić drugiego człowieka.